Ūdens ir unikāla vide pēc savām īpašībām. Tā palīdz noņemt pa dienu uzkrāto fizisko nogurumu un emocionālo sasprindzinājumu, uzmundrina vai gluži otrādi palīdz atslābināties.

Ūdens aerobika – vingrošana ūdenī, pavisam īpašs fiziskās aktivitātes veids, kad vienlaicīgi strādā visa muskulatūra. Šis aerobikas veids ir pats efektīvākais novājēšanas līdzeklis un veids kā cīnīties pret celulītu.

Ūdens “nošķeļ” visu lieko, bagātīgi apgādājot ādas virsmu ar mitrumu, padarot ādu tvirtu, elastīgu. Un pēc tādas „masāžas” mēs neizjūtam sāpes muskuļos. Ūdens noņem sasprindzinājumu mugurkaulā , un tas iztaisnojas un izstiepjas.

Iegremdēšanās ūdenī izsauc siltuma regulatoru procesu izmaiņas. Tas, savukārt, veicina organisma rūdīšanu. Ūdens temperatūra baseinā ir 8 – 10 grādus zemāka, nekā ķermeņa temperatūra, kas veicina kaloriju patēriņu un sekojoši – tauku samazināšanos. Ūdenī organismā aktivizējas vielmaiņa, un rezultātā tiek iztērēts daudz vairāk enerģijas, nekā pie tāda paša darba uz zemes. Ar to ūdens aerobika piesaista cilvēkus, kuri grib novājēt.

Ūdens spiediens uzlabo asins cirkulāciju, stimulē sirds asinsvadu sistēmu un atgriež venozās asinis sirdī.

Ūdens aerobika ir jautra un emocionāla nodarbība, kas ļauj saņemt harmonisku slodzi, iespēju nofokusēt slodzi uz vēlamajām muskuļu grupām, ķermeņa daļām.

Šis treniņš veicina emocionālās spriedzes noņemšanu, kas ir ļoti labs paņēmiens cīņā ar stresu. Visas negatīvās emocijas atkāpjas, jo ūdens aerobika labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu.