Teipošana ir populāra un efektīva fizioterapijas metode traumētu muskuļu sāpju atvieglošanai un locītavu sāpju likvidēšanai.

Ar teipošanas palīdzību var normotonizēt muskulatūru, uzlabot mikrocirkulāciju pie tūskas un hematomas, mazināt sāpes, atbalstīt locītavu funkcijas un relaksēt rētaudus. Teipošanu plaši pielieto muguras problēmu risināšanā. Tā ir moderna metode, kuras pamatā ir kinezioteipošana sāpju mazināšanai, asinsrites, limfas atteces, muskuļu tonusa un muskuļu/locītavu darbības regulēšanai ar speciālu elastīgu Teipu (saiti, plāksteri), kuru pacients var nēsāt ilgstošu laiku (pat 7 dienas), kamēr izzūd traucējošie simptomi – sāpes, paaugstināts muskuļu tonuss un tūska.

Teipošanā tiek izmantota elastīga lenta jeb teips, kas veidota no kokvilnas auduma un akrila līmes, kas ir atzīta par hipoalerģisku un veselībai nekaitīgu. Tātad, lai ar šīs metodes palīdzību uzlabotu veselību, nav nepieciešami nekādi ķīmiski preparāti. Tā ir viena no retajām, ko var izmantot grūtnieces – lai mazinātu, piemēram, muguras sāpes vai vēdera atbalstam. Izmantojot dažādas teipošanas tehnikas, iegūstami dažādi efekti – menstruālo sāpju vai galvassāpju mazināšana, tūskas novēršana, stājas defektu korekcija.Pieejami 3 krāsu teipi – rozā, zils, melns .